Sagatavošanās kataraktas
operācijai

Tagad, kad esat iepazinies ar ārstu un uzzinājis, ka patiešām esat piemērots pretendents kataraktas operācijai, ķirurgam būtu jums jādod norādījumi par to, ko varat darīt pirms operācijas dienas, lai tai sagatavotos.

Lūk, daži piemēri, ko ārsts varētu ieteikt.

  • Ieplānojiet brīvdienas.Lielākajai daļai cilvēku nepieciešama vismaz viena diena, lai atveseļotos pirms atgriešanās ierastajā darba ritmā.
  • Sarunājiet kādu, kas jūs operācijas dienā atvedīs uz slimnīcu vai ķirurģijas centru un pēc tam aizvedīs mājās. Dzīvesbiedram, aprūpētājam vai draugam pasakiet, ka process no reģistrācijas līdz izrakstīšanās brīdim varētu ilgt 2–3 stundas. Iespējams, jums vajadzēs palīgu, kas palīdzēs iegādāties pēc operācijas lietojamās zāles un nākamajā dienā aizvedīs uz pārbaudes vizīti.
  • Operācijas dienā ieēdiet vieglas brokastis vai neēdiet neko, ievērojot ārsta ieteikumus. Parasti pacientiem tiek lūgts atturēties no alkoholisko dzērienu lietošanas vismaz 24 stundas pirms operācijas.
  • Operācijas dienā ieejiet dušā un izmazgājiet matus, lai operācijas vidi palīdzētu uzturēt tīru. Mugurā velciet tīru, ērtu apģērbu.

Nākamais: Kas notiek kataraktas operācijas laikā