OptiLASIK® redzes
korekcija ar lāzeru

Ne visas LASIK   LASIK : Akronīms: ar lāzeru veikta „in situ” keratomiloze („laser-assisted in situ keratomileusis”). LASIK ir lāzerķirurģijas veids, kad redzes uzlabošanas nolūkā tiek pārveidota radzene. Ierīci, ko sauc par mikrokeratomu, izmanto tam, lai izveidotu plānu, atlokāmu radzenes audu vāciņu. Vāciņu atloka, lāzeru virza uz atsegto radzenes virsmu, pēc tam vāciņu novieto atpakaļ vietā.   operācijas norit vienādi. Vienas operācijas rezultāti ir labāki nekā citas, un tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tostarp no tā, kādu lāzeru un metodi izmanto.

Problēmu rada tas, ka daudzas LASIK iekārtas darbojas tikai pēc datiem briļļu vai lēcu receptē, bet neņem vērā to, kā dēļ jūsu acis ir īpašas. Kāpēc gan lai jūs gribētu tieši tādu pašu LASIK operāciju kā ikviens cits?

Tāpēc mēs radījām OptiLASIK® redzes korekciju ar lāzeru. Šajā operācijā apvienotas visprogresīvākās mūsdienu ķirurģijas tehnoloģijas, lai ņemtu vērā jūsu acu īpatnības un piešķirtu tam dabiskāku formu.

OptiLASIK® redzes korekcija ar lāzeru ir progresīva operācija, jo faktiski tiek ievērots jūsu acu unikālais izliekums, tās tiek pārveidotas tuvu ideālajai, dabiskajai acs formai – pretēji agrākajām LASIK operācijām, kad acs tika pārveidota, neņemot vērā dabisko izliekumu.

Tā kā nav divu pilnīgi identisku acu pāru, redzes lāzerkorekcijas pielāgošana ir ārkārtīgi svarīga. Tagad ķirurgi refraktīvās terapijas rezultātus var optimizēt ar WaveLight® refraktīvās ķirurģijas komplektu – lieliski pielāgojamu lāzeriekārtas sistēmu, kas izstrādāta, pievēršot īpašu uzmanību pacienta ērtībām, ķirurģiskai precizitātei, ātrumam un drošībai.

WaveLight® refraktīvās ķirurģijas komplektā apvienots 500 Hz WaveLight® EX500 eksimērlāzers un 200 kHz WaveLight® FS200 femtosekunžu lāzers, iegūstot visplašāko šodien pieejamo pielāgotās redzes lāzerkorekcijas terapiju spektru.

Šajā patiešām saskaņotajā kombinācijā izmantots pasaulē ātrākais eksimērlāzers – vismodernākais tehnoloģiskais sasniegums redzes lāzerkorekcijā, lai nodrošinātu precizitāti, drošību un refraktīvo kļūdu novēršanas rezultātu.

Ķirurgi var paļauties arī uz lielisko jaunievedumu – WaveLight® Allegretto Wave®/Eye-Q eksimērlāzeru. Ar šo pasaulslaveno lāzeriekārtu tika ieviesta patentētā PerfectPulse Technology® – novatoriska tehnoloģija, kas kontrolē ikvienu lāzera pulsu no rašanās brīža līdz saskares punktam ar radzeni, tādējādi palielinot stabilitāti un gādājot par vienmērīgāku rezultātu.

Tomēr pat vislieliskākie izgudrojumi nav piemēroti katram, tāpēc mēs izstrādājām WaveLight® diagnostikas iekārtu sēriju, kas ārstam palīdz noteikt, vai OptiLASIK® redzes korekcija ar lāzeru ir jums piemērota.


WaveLight® EX500 eksimērlāzers

WaveLight EX500 eksimērlāzers

WaveLight® EX500 eksimērlāzera uzlabotā konstrukcija un manevrējamība tagad ļauj ķirurgiem paplašināt ārstēšanas iespējas un pielāgot redzes korekciju ar lāzeru jebkuram redzes traucējumu veidam – miopijai,   Miopija: Refraktīva kļūda: acs nespēj saskatīt priekšmetus tālumā. To sauc arī par „tuvredzību”. Sastopama, ja acs ābols ir pārāk garš vai ja radzenes izliekums ir pārāk liels, neļaujot acī iekļūstošajai gaismai pareizi fokusēties uz tīklenes un izraisot neskaidru redzi tālumā. Ja redzes pasliktināšanos izraisījusi miopija, tad koriģēšanas iespējas ir brilles, kontaktlēcas un refraktīvā ķirurģija.   hipermetropijai   Hipermetropija: Medicīnisks termins „tālredzībai” – refraktīva kļūda: cilvēks nespēj saskatīt priekšmetus tuvumā. To parasti izraisa vai nu pārāk mazs radzenes izliekums, vai pārāk īss acs ābols, hipermetropijas dēļ gaisma, kas iekļūst acī, uz tīklenes fokusējas nepareizi, tāpēc redze tuvplānā ir neskaidra. Ja redzes pasliktināšanos izraisījusi hipermetropija, tad koriģēšanas iespējas ir brilles, kontaktlēcas un refraktīvā ķirurģija.   un astigmātismam.   Astigmātisms: Vispārīgs refraktīvs stāvoklis, ko izraisa nevienmērīgs radzenes (radzenes astigmātisms) vai lēcas (lēcas astigmātisms) izliekums. Cilvēkiem, kam ir astigmātisms, parasti ir grūti saskatīt smalkas detaļas no jebkura attāluma. Šo redzes traucējumu gadījumā izmanto koriģējošas lēcas vai refraktīvo ķirurģiju.  

  WaveLight® EX500 eksimērlāzera iekārta ir vēl viens pārbaudītā Allegretto Wave® eksimērlāzera tehnoloģijas izstrādājums ar vairākām jaunām funkciju, lai gādātu par ātru, drošu un uzticamu refraktīvo lāzerterapiju Ar uzlaboto slēgtas stara trajektorijas tehnoloģiju WaveLight® EX500 eksimērlāzers nosaka jauno lāzera precizitātes un ilguma standartu. Tehnoloģiskie uzlabojumi ir mazāka jutība pret pacienta kustībām, lielākas ērtības pacientam un precīza augstas izšķirtspējas kalibrācija, ļaujot veikt stabilas un drošas operācijas neatkarīgi no ķirurga metodēm.

Radīts ātrumam un tādēļ, lai sasniegtu lielisku rezultātu pacientam, 500 Hz WaveLight® EX500 eksimērlāzers šodien ir ātrākais eksimērlāzers tirgū. WaveLight® EX500 eksimērlāzers, kam ir jaudīgs 1050 Hz daudzdimensiju acs izsekotājs (sinhronizēts 500 Hz), gādā par izcilu precizitāti un drošību. Ar patentēto PerfectPulse Technology® eksimērlāzers WaveLight® EX500 optimizē ikvienu lāzera stara pulsu, lai precīzi kontrolētu dabisko radzenes veidošanu.   Radzene: Caurspīdīgā, izliektā acs priekšpuses virsma, caur kuru acī iekļūst gaisma. Kopā ar cīpsleni radzene aizsargā aci no ārpuses.   Pielāgojot pacienta acu unikālajam izliekumam, ķirurgi to var pārveidot atbilstīgāk ideālajai, dabiskajai acs formai. Tam ir daudz priekšrocību, tostarp samazināta iespējamība, ka pēc redzes lāzerkorekcijas pacients naktī redzēs atspīdumus un oreolus   Oreoli: Redzes efekts, kad ap lukturiem vai citiem izgaismotiem priekšmetiem var parādīties apļveida mirdzums vai dūmakains gredzens.   .

WaveLight® EX500 eksimērlāzers, kas ir daļa no WaveLight® refraktīvās ķirurģijas komplekta, ir uzlabots ergonomiski, lai to varētu apvienot ar WaveLight® FS200 femtosekunžu lāzeru un citām WaveLight® diagnostikas ierīcēm. Ar WaveNet™ datortīkla palīdzību ķirurgi visus pacienta datus un terapijas un diagnostikas informāciju var precīzi pārsūtīt uz lāzera iekārtām. Kāds ir rezultāts? Uzlabota datu plūsma operācijas laikā, kā arī lielākas ērtības pacientam un vienkāršota ķirurģiskā operācija.


WaveLight® FS200 femtosekunžu lāzers

WaveLight® FS200 femtosekunžu lāzers

WaveLight® FS200 femtosekunžu lāzers – vēl viens jaunākais tehnoloģiskais sasniegums redzes korekcijas sērijā – palīdz ārstiem labāku refraktīvo operāciju rezultātu sasniegšanā.

  Ar WaveLight® FS200 femtosekunžu lāzeru – tajā apvienota optimāla enerģija, tostarp vāja pulsa enerģija precīzu malu izveidošanai, un soļa parametri, ko nodrošina ļoti precīzs skenēšanas algoritms, – vāciņu var izveidot pavisam ātri, tāpēc ķirurgi var prasmīgi izveidot stingrus, augstas kvalitātes vāciņus.   Lēca: Caurspīdīgais disks aiz zīlītes, kas gaismu fokusē uz tīklenes.  

Maksimālas precizitātes labad 200 kHz WaveLight® FS200 femtosekunžu lāzers pirms katras operācijas kalibrējas automātiski, un augstas izšķirtspējas mikroskops, kas operācijas laikā nodrošina teicamu, nepārtrauktu redzamību, ļauj ķirurgam kontrolēt katru procedūras darbību.

Proti, ar WaveLight® FS200 femtosekunžu lāzeru ķirurgi var izveidot precīzus, drošus vāciņus bez rievām, izciļņiem un raupjām malām. Tagad redzes lāzerkorekcija ir patiešām augstākās klases!


WaveLight® Allegretto Wave®/Eye-Q eksimērlāzers

Wavelight® Allegretto Wave Eye-Q eksimērlāzers

Allegretto Wave® eksimērlāzera iekārta ieviesta 1999. gadā un ir izslavēta visā pasaulē. Balstoties ideālā, kas reiz bija tikai iedomāts, šī lāzeriekārta saīsinājusi operācijas ilgumu un ieviesusi novatorisku, ticamu acs izsekošanu, un, tā kā tās apbalvojumu vērtā konstrukcija ietaupa vietu, tā guvusi LASIK ķirurgu atzinību visā pasaulē.

Allegretto Wave® lāzerus tik īpašus padara to unikālā PerfectPulse Technology®, kas izstrādāta, lai precīzi kontrolētu katra sīksīkā lāzera stara pulsu radzenes jeb acs virsmas veidošanas laikā.   Radzene : Caurspīdīgā, izliektā acs priekšpuses virsma, caur kuru acī iekļūst gaisma. Kopā ar cīpsleni radzene aizsargā aci no ārpuses.  

PerfectPulse Technology® to paveic ar progresīvu ātrgaitas acs izsekošanas sistēmu, ar trim dažādiem infrasarkanās gaismas avotiem sekojot acs ātrākajām kustībām un nodrošinot precīzu staru novadīšanu. Operācijas laikā katra pulsa stabilitāti kontrolē viedās enerģijas programma, kas automātiski līdzsvaro līmeni, lai rezultāts būtu vienmērīgāks.


WaveLight® ALLEGRO analizators

WaveLight® analizatora diagnostikas ierīce

WaveLight® analizators piedāvā jauna līmeņa ērtības gan ķirurgam, gan pacientam, tas ir diagnostikas instruments, kas acu ārstiem palīdz izlemt, vai viļņu frontes vadīta redzes korekcija ar lāzeru ir labākā izvēle konkrētam cilvēkam.

Jo, lai redzes traucējumus varētu koriģēt veiksmīgi, vajadzīga precīza diagnoze.

Tāpēc WaveLight® analizators izmēra visu acs optisko sistēmu un aprēķina individuālās viļņu frontes aberācijas jeb acs nepilnības.

WaveLight® analizators, kas uzskatāms par progresīvu pieeju, ievērojami paplašina lāzeroperāciju iespējas.

WaveLight® analizators, kas darbojas tādā pašā redzamajā spektrā kā cilvēka acs, projicē tipiskos mērījumu punktus uz tīklenes, ko uztver gaismjutīga kamera. Tiek aprēķināti gaismas punktu izkropļojumi uz tīklenes jeb acs aizmugures attiecībā pret atsauces gaismām un parādīta viļņu frontes kļūda. Ņemot vērā šo mērījumu, ķirurgs aprēķina tieši jums veicamās korekcijas profilu.


WaveLight® ALLEGRO Topolyzer VARIO

WaveLight® ALLEGRO Topolyzer VARIO

WaveLight® Topolyzer VARIO ir optimizēts, lai vēl vairāk uzlabotu pielāgoto redzes korekciju ar lāzeru spektru.

Par pamatu ņemot Placido diska (keratoskopa) sistēmu, WaveLight® Topolyzer VARIO izveido piesaisti 22 000 vertikālā griezuma punktu, lai radītu virtuālu acs topogrāfisko karti, tādējādi ļaujot uzreiz saskatīt redzes defektus, tostarp decentrāciju, keratokonusu, astigmātismu un slīpumu. Turklāt ierīce izceļ aberācijas un to ietekmi uz jūsu optisko sistēmu.

Ķirurgs šos datus izmantos, lai patentētajā programmatūrā noteiktu attiecīgos koriģēšanas parametrus.

Visgrūtākajos gadījumos WaveLight® Topolyzer VARIO ir ideāls instruments, lai sagatavotu ļoti sarežģītu, topogrāfiski vadāmu redzes lāzerkorekciju.


WaveLight® Oculyzer II

WaveLight® Oculyzer II

WaveLight® Oculyzer II nodrošina ķirurgam jauna līmeņa diagnostikas informāciju. Tā ir progresīva iekārta, ar ko iegūst vispusīgu radzenes topogrāfiju, ģeometriskus mērījumus un visas acs priekšējās kameras analīzi; refraktīvo ķirurģiju tā padara drošāku un paaugstina paredzamības līmeni.

Augstas izšķirtspējas kamera rotē ap aci, nolasot līdz pat 25 000 mērījumu punktu. Pēc tiem tiek izveidots trīsdimensiju acs modelis, kas sniedz maksimālu diagnostisko informāciju. Tad dati tiek pārraidīti uz WaveLight® eksimērlāzera iekārtu, lai veiktu topogrāfiski vadāmu pielāgotu refraktīvo korekciju.

WaveLight® Oculyzer II ir profesionāls risinājums – īpaši ļoti sarežģītos gadījumos: vispusīga diagnoze ar maksimālām koriģēšanas iespējām un drošību.

Nākamais: AcrySof® IQ ReSTOR® IOL

Atsauce

  1. Cummings A. Conquering Cyclotorsion with the Wavelight NeuroTrack System (Cirkumdukcijas pārvarēšana ar Wavelight NeuroTrack iekārtu). Refractive Eyecare (Refraktīvā acu aprūpe). 2007. gada augusts.