LASIK komplikācijas
un drošība

Mēz zinām, ka sākumā LASIK operācija var viest bažas, bet OptiLASIK® redzes korekcija ar lāzeru notiek ātri un droši, gandrīz vienā mirklī jums beidzot ir tāda redze, kādu vienmēr esat vēlējies!

LASIK acu operācijas drošība

Koriģējošā acu operācija ar lāzeru tiek uzskatīta par vienu no mūsdienās visbiežākajām izvēles operācijām. Tie, kam tā veikta, ir laimīgi, ka to izdarījuši. Patiesībā, aptaujājot pacientus, kam veikta LASIK operācija, veseli 97 procenti teica, ka šo operāciju ieteiktu saviem draugiem.

Pēc Amerikas Savienotajās Valstīs veiktu kontrolētu klīnisko pētījumu datiem par drošības un efektivitātes novērtējumu FDA   FDA: Saīsinājums: Pārtikas un zāļu pārvalde, ASV Labklājības un veselības aizsardzības departamenta federālā aģentūra, kas atbild par medikamentu un medicīnisko ierīču drošību un efektivitāti.   LASIK operāciju apstiprināja 1999. gadā, un kopš tā laika LASIK ir kļuvusi par visbiežāko redzes korekcijas ar lāzeru veidu, kas ik gadu tiek veikta apmēram 400 000 amerikāņu.1 93 procentos gadījumu LASIK pacientu redzes asums pēc operācijas ir vismaz 20/20 (6/6) vai labāks. Diezgan iespaidīgi operācijai, kas ilgst tikai dažas minūtes un īstenībā ir nesāpīga.

Protams – tāpat kā jebkuras ķirurģiskas operācijas gadījumā – ir drošības apsvērumi un komplikācijas, kas varētu rasties. Pirms lēmuma pieņemšanas iepazīstieties ar iespējamajām LASIK komplikācijām.

LASIK komplikācijas

Lāzera tehnoloģijas un ķirurgu kvalifikācija pēdējo 20 gadu laikā, kopš 1999. gadā FDA pirmo reizi apstiprināja LASIK operācijas, ir nozīmīgi progresējusi, taču neviens nevar pilnībā atbildēt par to, kā katra acs pēc operācijas dzīs. Tāpat kā jebkuras ķirurģiskas operācijas gadījumā ir arī LASIK riski. Bez īslaicīgajām blakusparādībām, ko pēc operācijas novēro daži pacienti (lasiet sadaļu Pēc LASIK acu operācijas), dažos gadījumos tās var būt ilgākas, jo dzīšanas process ir individuāls.

Lūk, informācija par dažām LASIK komplikācijām, kas jāizrunā ar ķirurgu, ja tādas rodas pēc operācijas.

  • Lasāmās brilles. Dažiem cilvēkiem pēc LASIK operācijas var būt nepieciešamas lasāmās brilles, īpaši tad, ja pirms operācijas viņi bija tuvredzīgi un lasīja bez brillēm. Viņiem, iespējams, ir presbiopija –   Presbiopija: Stāvoklis, kad acs zaudē dabisko spēju pareizi fokusēties. Presbiopija ir dabisks novecošanās process, kas izraisa neskaidru redzi tuvplānā. Lai pēc presbiopijas diagnosticēšanas saglabātu kvalitatīvu redzi tuvumā, nepieciešamas lasāmās brilles vai koriģējošas kontaktlēcas.   fizioloģisks redzes stāvoklis, kas rodas, cilvēkam novecojot.
  • Zaudēta redze. Reizēm daži LASIK pacienti faktiski novēros vislabāk koriģētās redzes pasliktināšanos. Proti, pēc acs operācijas ar lāzeru varat neredzēt tikpat labi, kā redzējāt ar brillēm vai kontaktlēcām pirms operācijas.
  • Sliktāka redze vājā apgaismojumā. Pēc LASIK operācijas daži pacienti var neredzēt tikpat labi sliktākā apgaismojumā, piemēram, naktī vai miglā un dūmakā. Šie pacienti ap spilgtu gaismu, piemēram, lukturiem, bieži redz oreolus   Oreoli: Redzes efekts, kad ap lukturiem vai citiem izgaismotiem priekšmetiem var parādīties apļveida mirdzums vai dūmakains gredzens.   vai apgrūtinošu atspīdumu.
  • Izteikts sausās acs sindroms. Dažos gadījumos pēc LASIK operācijas var neveidoties pietiekami daudz asaru, lai nodrošinātu acu mitrināšanu. Vidējs acs sausums ir blakusparādība, kas parasti izzūd apmēram nedēļas laikā, lai gan dažiem pacientiem šie simptomi var saglabāties. Izvērtējot redzes korekcijas ar lāzeru piemērotību sev, pastāstiet ārstam, ja iepriekš jums ir bijušas sausās acs sindroma pazīmes vai kontaktlēcu lietošana ir apgrūtinoša, ja jums ir menopauze vai ja lietojat perorālās kontracepcijas tabletes.
  • Otrā operācija. Dažiem pacientiem, iespējams, vajadzēs uzlabojumus, lai pēc LASIK operācijas papildus koriģētu redzi. Reizēm pacienti novēro redzes izmaiņas, ko dažreiz skaidro ar unikālo acs dzīšanas procesu, tad nepieciešama uzlabošanas (atkārtota) operācija. Dažos gadījumos cilvēkiem ir nedaudz pasliktinājusies redze, tāpēc bijušas nepieciešamas mazliet stiprākas brilles, taču tas nenotiek bieži.
  • Acu infekcijas. Tāpat kā jebkuras ķirurģiskas operācijas gadījumā vienmēr ir neliels inficēšanās risks. Taču pats lāzera stars nevar pārnest infekciju. Iespējams, pēc operācijas ārsts izsniegs jums recepti acu pilieniem, lai pasargātu no inficēšanās pēc operācijas. Ja šos pilienus lietosit atbilstīgi ārsta norādījumiem, inficēšanās risks būs niecīgs.
  • FDA neuzrauga katru operāciju vai ārsta praksi. Taču valdība pieprasa ķirurgu sertificēšanu, ko veic valsts un vietējās aģentūras (ārstu biedrība), un regulē zāļu un operāciju aprīkojuma pieejamību, pieprasot klīnisko pētījumu veikšanu, lai nodrošinātu katras lāzera iekārtas drošību un efektivitāti.

    Lai palīdzētu sev apzināta lēmuma pieņemšanā par pareizā ārsta izvēli, pārejiet uz nākamo sadaļu.

Nākamais: LASIK acu ķirurgi

Atsauces

  1. Aptuveni 391 376 (2010. gada dati), atsaucoties uz Market Scope datiem par 2010. gadu. Piekļūts 2010. gada 1. novembrī.