LASIK acu ķirurgi

Lēmums par acu operēšanu šķiet biedējošs, tāpēc pirms lēmuma pieņemšanas par labu vienam vai otram LASIK acu ķirurgam ir jāuzdod vairāki pamatjautājumi. Jo vairāk uzzināsit par acu lāzerķirurģiju, jo ātrāk aizmirsīsit bažas un varēsit apzināti izvēlēties.

Atrodiet LASIK acu ķirurgu

Lai atrastu LASIK ķirurgu savā reģionā, apjautājieties savam optometristam   Optometrists: Redzes aprūpes speciālists. Optometrijas doktors (OD), kas specializējies redzes traucējumos, to koriģēšanā ar brillēm, kontaktlēcām, palīdzības sniegšanā sliktas redzes gadījumā un redzes terapijā, kā arī zāļu parakstīšanā noteiktu acu slimību gadījumā.   vai oftalmologam,   Oftalmologs: Ārsts (medicīnas doktors vai ārsts osteopāts), kas kvalificēts visu acs un redzes sistēmas traucējumu diagnosticēšanā, pārvaldībā un ārstēšanā. Oftalmologs ir apmācīts pilnvērtīgai acu aprūpei, tostarp var sniegt acu aprūpes pakalpojumus, acu medicīnisku aprūpi, ieteikt kontaktlēcas, veikt acu izmeklējumus un acu ķirurģisku ārstēšanu.   vai ģimenes locekļiem un draugiem, kam šāda operācija jau veikta.

Vispirms vienojieties par pirmo vizīti un tajā uzdodiet jautājumus, lai varētu izlemtu, vai šis ķirurgs būs īstais. Šīs norādes varētu izrādīties noderīgas.

LASIK acu ķirurga izraudzīšanās

LASIK ķirurgiem jābūt sertificētiem un apmācītiem lāzera iekārtas lietošanā, lai veiktu šāda veida redzes korekciju. Ārstu sertificēšanu lielākoties veic vietējās vai valsts ārstu sertificēšanas komisijas. Lielākā daļa ārstu ļoti labprāt stāsta par savu akreditāciju un profesionalitāti, taču vairāk varat uzzināt, sazinoties ar vietējām vai valsts oftalmologu asociācijām vai ar American Board of Ophthalmology (Amerikas Oftalmoloģijas padome) un Association of State Medical Board Executive Directors (Valsts medicīnas padomes izpilddirektoru asociācija).

Daudzi redzes korekcijas lāzerķirurgi ir kvalificēti veikt arī acs ķirurģiju, tostarp citas koriģējošas operācijas. Oftalmoloģijas skolas piedāvā šādu operāciju kursus. Turklāt valsts ārstu sertificēšanas komisija nosaka – visiem ārstiem ik gadu ir jāpiedalās tālākizglītības pasākumos. Refraktīvie ķirurgi, kas veic redzes korekciju ar lāzeru, parasti tiek apmācīti arī lāzera iekārtas lietošanā.

Acu lāzeroperācijas rezultāts lielā mērā atkarīgs no LASIK ķirurga kvalifikācijas un pieredzes konkrētās LASIK operācijas veikšanā.

Pieejamās acu lāzerkorekcijas iespējas ir elpu aizraujošas! Atcerieties, ka lēmumu par operācijas veidu jūs nepieņemat viens pats. Ķirurgs ieteiks jums vispiemērotāko acu lāzerkorekcijas operāciju, ņemot vērā vairākus faktorus, piemēram, veselības stāvokli, redzes traucējumus un sasniedzamo mērķi.

Ne katra lāzera iekārta ir paredzēta vai FDA FDA: Saīsinājums: Pārtikas un zāļu pārvalde, ASV Labklājības un veselības aizsardzības departamenta federālā aģentūra, kas atbild par medikamentu un medicīnisko ierīču drošību un efektivitāti.   apstiprināta visu redzes traucējumu koriģēšanai. Izvēloties ārstu, jautājiet, kādas tehnoloģijas tiks izmantotas. Vissvarīgāk ir pārjautāt ārstam, vai ar lāzera iekārtu, ko izmantos operācijā, var koriģēt tieši jūsu redzes traucējumus.

Jautājumi, ko uzdot ārstam

Uz pirmo konsultāciju paņemiet līdzi šo sarakstu – līdz ar citiem jautājumiem, kas jums radušies, – un pierakstiet atbildes. Paļaujieties uz sevi un, ja rodas šaubas, lūdziet pierādījumus.1

  • Cik sen jūs jau veicat LASIK operācijas?
  • Ņemot vērā manas redzes traucējumus, kādi rezultāts praktiski sagaidāms pēc LASIK operācijas?
  • Cik procenti pacientu iegūst redzes asumu 20/40 (6/12) vai labāku?
  • Cik procenti pacientu iegūst redzes asumu 20/20 (6/6) vai labāku?
  • Cik pacientu ir sūdzējušies par neatrisinātām komplikācijām 6 mēnešus pēc operācijas?
  • Ja būs nepieciešama ķirurģiska uzlabošanas operācija, cik tas maksās?
  • Vai mana nodarbošanās un vaļasprieki ietekmē manu piemērotību šādai operācijai?
  • Vai mana slimību vēsture ietekmē manu piemērotību šādai operācijai?
  • Cik bieži un kad notiks pēcoperācijas izmeklēšana?

Jūsu ērtībai piedāvājam PDF datni ar jautājumiem. Vienkārši izdrukājiet un paņemiet tos līdzi: Jautājumi, ko uzdot ārstam

Nākamais: Maksa par LASIK

Atsauces

  1. USA Eyes: LASIK Patient Advocacy Surgeon Certification (LASIK pacientu interešu aizstāvības ķirurgu sertifikācija). www.usaeyes.org/lasik/faq/lasik-tough-questions.htm. Piekļūts 2010. gada 18. oktobrī.