Kataraktas ķirurģijas tehnoloģijas

Kataraktas sākuma stadijā var būt nepieciešamas tikai stiprākas brilles vai kontaktlēcas, tās dēļ var būt nepieciešams ieslēgt spilgtāku gaismu vai izmantot lupu. Atspīdumus varat mazināt, telpās pārvietojot gaismas ķermeņus vai āra apstākļos nēsājot polarizētās saulesbrilles. Pacienti, kam ir mugurējā subkapsulārā katarakta, var lietot acu pilienus, kas paplašina zīlīti, tādējādi ļaujot acīs iekļūt vairāk gaismas.

Iespējams, uz kādu laiku varēsit operāciju atlikt – tas atkarīgs no redzes zuduma nopietnības, bet galu galā tā būs nepieciešama, jo ar lēcām un brillēm kataraktas radītos traucējumus nekad nevarēs atrisināt pilnībā. Konsultējieties ar ārstu par laiku, kad operācija vairs nav izbēgama jūsu pašu drošības un dzīves kvalitātes labad.

Lai iegūtu plašāku informāciju, lasiet par to, kas notiek kataraktas operācijas laikā.

Kataraktas operācijas gaita

Lielākajā daļā pasaules kataraktas operācija ir vispārpieņemta metode. Ķirurgs radzenes sānos izdara mazu griezienu, izņem apduļķojušos dabisko acs lēcu (ar metodi, ko sauc par fakoemulsifikāciju   Fakoemulsifikācija (fako): Medicīnisks termins, ar ko apzīmē „maza grieziena kataraktas ķirurģiju”. Mūsdienās lielākā daļa kataraktas ķirurģisko operāciju ir fakoemulsifikācija. Pēc maza iegriezuma radzenes vienā pusē ķirurgs acī ievieto smalku zondi. Zonde izdala ultraskaņas viļņus: tie mīkstina un sasmalcina apduļķoto lēcu, kas pēc tam tiek atsūkta. Tad acī uz visiem laikiem tiek ievietota mākslīga lēca (intraokulārā lēca jeb IOL).   ),   Lēca: Caurspīdīgais disks aiz zīlītes, kas gaismu fokusē uz tīklenes.   tad aizstāj to ar mākslīgu intraokulāro lēcu (IOL).   IOL: Mākslīga lēca, kas izgatavota no plastmasas, silikona vai akrila un ko paredzēts implantēt acī, lai uzlabotu tās fokusu un koriģētu ar kataraktu saistītos redzes traucējumus.   Fakoemulsifikācija ir mūsdienās visbiežāk izmantotā metode. Tā kā iegriezumi nav lielāki par 0,3 cm, parasti šuves nav vajadzīgas, acs sadzīst ātri. 97 procentos gadījumu nav nekādu komplikāciju.1 Palīdz jauni, novatoriski instrumenti, piemēram, LenSx® lāzers, – ķirurgs var būt precīzāks un rezultāts var būt labāks.

Par laimi, mūsdienās operācijas veicamas ambulatori, tās ilgst tikai 15–30 minūtes un nav sāpīgas vai ir tikai mazliet sāpīgas. Pēc tām, ja vēlaties, darbā varat atgriezties jau tajā pašā dienā.

Ja katarakta jums ir abās acīs, ārsts var ieteikt vispirms operēt vājāko aci un, kad tā būs sadzijusi, operēt arī otru.

Apmeklējiet mūsu lapu par intraokulārajām lēcām.

Vai arī lasiet par IOL tehnoloģiju sasniegumiem mūsdienās.

Nākamais: Intraokulārās lēcas (IOL)

Atsauces

  1. Med Market Diligence, November 2006. Piekļūts 2010. gada 20. oktobrī.