Vai esmu piemērots pretendents
kataraktas operācijai?

Iespējams, uz kādu laiku varēsit operāciju atlikt – tas atkarīgs no redzes zuduma nopietnības, bet galu galā tā būs nepieciešama, jo ar lēcām un brillēm kataraktas radītos traucējumus nekad nevarēs atrisināt pilnībā.

Vienīgais veids, kā patiešām rast atbildi uz šo jautājumu, ir izrunāties ar acu ārstu. Taču parasti, kad katarakta attīstījusies tiktāl, ka ikdienas aktivitātes vedas grūti un tā traucē drošībai un dzīves kvalitātei, ir nepieciešama operācija.

  • Sāciet ar konsultāciju. Ārsts var pateikt, vai jūs un jūsu acis ir ideāli pretendenti kataraktas operācijai. Vispirms izglītojieties un uz konsultāciju līdzi ņemiet jautājumus par kataraktu, lai jūs neizbrīnītu iespēju daudzums. Dažviet pirmā konsultācija pat ir par brīvu.
  • Kopā ar ārstu pārskatiet savu slimību vēsturi un visas zāles, ko lietojat, jo tās var ietekmēt operāciju. Ne visi ir piemēroti pretendenti IOL. Piemēram,

    • ja jums veikta kataraktas operācija, kad vēl nebija pieejami lēcu aizstājēji, iespējams, jums būs jāpielāgo īpašas kontaktlēcas vai ārsts ieteiks citu terapiju;
    • ja jums veikta LASIK operācija, kataraktas operāciju iespējams veikt, bet ārstam būs jāveic papildu pārbaudes, un viņš var lūgt uzrādīt datus par stāvokli pirms un pēc LASIK operācijas.
  • Paļaujieties uz ārstu, lai saprastu, kāda veida kataraktas operācija jums ir vispiemērotākā. Ir gadījumi, kad monofokāla lēca,   Monofokāla lēca: To sauc arī par standarta lēcu, un tā paredzēta tam, lai nodrošinātu skaidru redzi vienā fiksētā fokusa punktā, parasti tālumā.   piemēram, AcrySof® IQ toriskā IOL, konkrētiem pacientiem var nodrošināt vēlamāku rezultātu nekā, teiksim, multifokāla lēca, tāda kā AcrySof® IQ ReSTOR® IOL, kas nodrošina plašāka diapazona redzi tuvā līdz vidējā attālumā. Viena konkrēta lēca nekad nebūs vispiemērotākā visiem. Pārrunājiet ar acu ārstu sava dzīvesveida nianses un redzes vajadzības, lai noteiktu, kura lēca ir jums vispiemērotākā.

Kad kopā ar ārstu būsit izlēmuši par kataraktas operācijas piemērotību, noskaidrojiet, kas darāms, lai sagatavotos operācijai.

Nākamais: Sagatavošanās kataraktas operācijai