AcrySof® IQ ReSTOR® IOL

Kataraktas ķirurģijai

Vairāk nekā 50 miljoni implantētas kataraktas operācijās visā pasaulē – AcrySof® saimes lēcas ir pasaulē visbiežāk izmantotās intraokulārās lēcas (IOL) galvenokārt tāpēc, ka ārsti novērtē klīniskos rezultātus un nepārspējamo stabilitāti ilgtermiņā.

Pirmās šāda veida multifokālās IOL – AcrySof® IQ ReSTOR® intraokulārās lēcas pamatā ir gadu desmitos intraokulārās lēcas attīstībā uzkrātās zināšanas un izstrādātās tehnoloģijas, un šāda lēca patiešām palīdz kataraktas pacientiem saskatīt visu – gan tuvumā, gan tālumā, gan visu pa vidu, un pēc operācijas vairs nav vajadzīgas ne lasāmās, ne bifokālās brilles.

Klīniskajā pētījumā, kad pacientiem AcrySof® IQ ReSTOR® IOL implantēja abās acīs, 6 mēnešus pēc operācijas 78 procenti pacientu ziņoja, ka brilles nav vajadzīgas.

Atbilstīgi pacientu apmierinātības aptaujai gandrīz 94 procenti pacientu (kam implantēta +3,0 D IOL) norādīja, ka viņi vēlreiz piekristu implantēt lēcas.

Lūk, kas AcrySof® IQ ReSTOR® IOL padara tik unikālas:

  • lielākā daļa moderno IOL tiek izgatavotas no silikona vai cietas plastmasas, ko sauc par polimetilmetakrilātu (PMMA), bet AcrySof® IQ ReSTOR® IOL gatavo no mīksta, lokana akrila, tāpēc ķirurgam tā ir vieglāk implantējama un pacientam ērtāka. Mazāka griezuma dēļ arī nav vajadzīgas šuves, tāpēc atveseļošanās laiks ir īsāks un iegūtā redze – skaidrāka, jauneklīgāka;
  • izmantojot AcrySof® IQ ReSTOR® IOL, pacientiem, kam ir gan katarakta, gan presbiopija, abus šos stāvokļus var koriģēt vienā reizē, un lielākajai daļai pēc operācijas vairs nav vajadzīgas brilles;
  • daudzas IOL šodien nodrošina aizsardzību pret ultravioleto (UV) gaismu, jo jau sen domājams, ka saules gaisma veicina kataraktas veidošanos, bojājot tīkleni.   Tīklene : Raidītājs acs aizmugurē: tas nosūta attēlus uz smadzenēm.   AcrySof® IQ ReSTOR® IOL nodrošina līdzīgus filtrus, kas pasargā acis no jebkuras augstas enerģijas zilās gaismas, tostarp ne tikai no kaitīgajiem saules stariem, bet arī no mākslīgā apgaismojuma, piemēram, dienasgaismas spuldzēm.   Zilā gaisma: Zilās gaismas viļņu garums redzamās gaismas spektrā ir apmēram 475 nanometri (nm). Atbilstīgi vairāku laboratoro pētījumu rezultātiem augstas enerģijas zilā gaisma var radīt tīklenes bojājumus un veicināt vecuma mākulas deģenerācijas rašanos.  

Nākamais: AcrySof® IQ ReSTOR® toriskā IOL